ARCHIV KAUZ


Prodej kostela sv. Kajetána v Nerudově ulici. Zamýšlený prodej vrcholně barokního chrámu v Nerudově ulici otevírá obrovský a velice citlivý problém budoucího využití kostelů, které církev považuje za pastoračně nadbytečné.

Pomník Antonína Dvořáka. Doslova na poslední chvíli se podařilo zabránit umístění sochy Antonína Dvořáka do zcela nevhodné situace na schody Rudolfina; po nekonečné diskusi o umístění sochy TGM další díl pražské pomníkové beznaděje konce 20. století.

Návrh výstavby rezidence kanadského velvyslanectví ve Stromovce. Až nový Územní plán snad definitivně zabránil nesmyslnému záměru výstavby rezidence kanadského velvyslanectví v památkově chráněné historické zásobní zahradě Stromovky.

Hotel Sofitel v bývalém dominikánském klášteře na Malé Straně. Budoucí přestavba bývalého dominikánského kláštera na Malé Straně na luxusní hotel zůstává velkým otazníkem – ještě stále může být příkladnou rehabilitací zničeného areálu, stejně jako vážným narušením charakteru Malé Strany, jakým je na Starém Městě nešťastný

Trauttmansdorfský palác. Sporná rekonstrukce barokního paláce, který měl být původně doplněn vyhlídkovou věží a podzemními garážemi, byla přerušena; paradoxní je, že stavební povolení na zmíněné zásahy stále platí.

Ringofferorova továrna na Smíchově (Tatra Smíchov). V rámci přestavby Smíchova na obchodní a kancelářskou čtvrť byly zbytečně zbořeny unikátní historické výrobní haly Ringhofferovy továrny.

NAHORU

ZPĚT NA SEZNAM KAUZ